カテゴリーなし

11 naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla zdrowych włosów

11 naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla zdrowych włosów

11 naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla zdrowych włosów

Jeśli ktoś powie Ci, że jest absolutnie coś, co musisz zrobić, aby Twoje włosy były zdrowe, soczyste lub długie, być może dałeś się oszukać, by uwierzyć, że coś nie będzie w stanie Ci wiele pomóc. Istnieje tak wiele „zasad” i naturalnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, że często trudno jest zdać sobie sprawę, które z nich należy przestrzegać, a które są całkowicie śmieszne. Ale te naturalne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów pomogą ci dowiedzieć się, co ci pomoże i jakich wskazówek możesz się pozbyć.

 1. Stosowanie jednego szamponu zmniejsza jego korzyści
  Kto powiedział, że po wielokrotnym użyciu szampon przestał działać, niestety mylił się. Rozprzestrzenił się tak bardzo, że wiele osób uważa to za prawdę. Ale prawdę mówiąc, tak nie jest. Wiele osób jest tak przyzwyczajonych do zalet szamponu, że nie przestaną go używać do niczego! Kluczem jest upewnienie się, że znasz swój typ włosów i znalezienie szamponu, który najlepiej pasuje do twoich włosów. Nie ma żadnego związku z częstym używaniem ulubionego szamponu i niezdrowymi włosami. Więc jeśli podoba Ci się to, co masz, możesz z niego skorzystać!
 2. Regularne strzyżenie włosów sprawia, że ​​rosną
  Jesteśmy pewni, że słyszałeś to od wielu osób – „Regularne strzyżenie włosów powoduje wzrost włosów”. Ale z drugiej strony nie zapomnij poprawić tej konkretnej osoby następnym razem, gdy ci to powiedzą. Chociaż przycinanie pomaga uniknąć rozdwajania się końcówek i utrzymuje zdrowe włosy, tak naprawdę nie wpływa na sposób wzrostu włosów. Z pomocą kilku naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla włosów może rosnąć od nasady, a nie na końcach. Nie pozwól, aby powstrzymało Cię to przed przycinaniem włosów co 2-3 miesiące, ale pamiętaj, że nie zwiększa to długości ani wzrostu.
 3. Wyrywanie siwych włosów sprawia, że ​​rośnie więcej siwych włosów
  Bez względu na to, ile siwych włosów zostanie wyrwanych, nie spowoduje to wzrostu większej liczby siwych włosów u ich rówieśników. Wyrywanie włosów podrażnia mieszek włosowy, powodując niezdrowe włosy. To jest źródło legendy! W każdym razie staraj się jak najdokładniej trzymać się z daleka od złych nawyków związanych z wyrywaniem.
 4. Nadmierne umycie szamponu pomaga
  Nieważne, jak bardzo lubisz trwały zapach ulubionego szamponu, jeśli uważasz, że „szampon, spłucz, powtórz” to dobry pomysł, musisz poznać szczegóły, zanim zaczniesz to robić. Kiedy myjesz szampon po raz pierwszy, zmywa brud, brud i olej. W momencie, gdy myjesz szamponem, w zasadzie odżywiasz pasma włosów, i wtedy masujesz i pienisz. Dlatego nie zaleca się wielokrotnego używania szamponu. Jeśli zapytasz fryzjera lub stylistę, wyraźnie powiedzą ci, że nie musisz używać zbyt dużo szamponu za drugim razem, ponieważ to tylko pozbawi skórę głowy  naturalnych olejków i  sprawi, że włosy będą ekstremalnie suche.
 5. Czesanie włosów od góry do dołu
  Chociaż szczotkowanie to świetny sposób na rozczesywanie włosów, zawsze należy je rozczesywać na początku, a potem, aby zachować zdrowie i ochronę, staraj się nie przesadzać! Choć brzmi to dobrze, nadmierne czesanie włosów od góry do dołu może spowodować wiele łamania, zwłaszcza jeśli są mokre! Spróbuj więc zacząć od końca, a następnie idź dalej od tego miejsca.
 6. Rozjaśnianie włosów słońcem
  Chociaż promienie słoneczne są jedną z najlepszych naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych dla włosów, nie jest to metoda, którą powinieneś wypróbować. Wbrew pozorom skóra głowy jest bardzo wrażliwa i może być podatna na oparzenia słoneczne i uszkodzenia mieszków włosowych. Może spowodować nieodwracalne uszkodzenia skóry głowy oraz wysuszyć i niedożywić włosy. Więc jeśli chcesz rozjaśnić włosy, spróbuj zrobić to za pomocą bardziej naturalnego produktu rozjaśniającego, takiego jak cytryna, i często trzymaj się z dala od ostrego światła słonecznego.
 7. Szczotkowanie włosów 100 pociągnięć na noc sprawia, że ​​włosy są zdrowe,
  chociaż regularne złuszczanie jest dla Ciebie dobre, ponieważ pomaga w rozczesywaniu pasm, a co najważniejsze poprawia krążenie krwi, a tym samym pomaga w rewitalizacji mieszków włosowych, słynne „100 pociągnięć noc przed snem” nie jest To również naprawdę pomaga twoim włosom rosnąć zdrowsze. 100 stokesów może to być za dużo! Upewnij się, że śmiało wyeliminujesz ten mit ze swojej listy, ponieważ dzisiaj większość z nas i tak nie ma na to czasu. Przed pójściem spać nadaj włosom dobrą szczotkę ze skośnym włosiem, aby nie podrzeć włosów. Rozwiąż sploty palcami, a następnie delikatnie szczotkuj, aż włosy będą miękkie i gładkie.
 8. Spanie z rozpuszczonymi włosami sprzyja wzrostowi.
  Jest takie stare powiedzenie, że jeśli śpisz z rozpuszczonymi włosami, daje to skórze głowy i korzeniom przestrzeń do oddychania, co ułatwia wzrost włosów. Cóż, prawdę mówiąc, cały pomysł jest kompletnie absurdalny. Spanie z otwartymi włosami, spinając włosy, a olejki z włosów rozprowadzają się na skórze, powodując trądzik, jeśli masz wrażliwą skórę. Dlatego lepiej jest zawinąć włosy w kok lub zawiązać je w luźny, wygodny warkocz, niż ciągnąć je zbyt ciasno, co powoduje zaczepienie. Luźny klips lub kok na głowie utrzymuje włosy z dala od twarzy. W końcu Twoja skóra głowy potrzebuje tylko naturalnych wskazówek pielęgnacyjnych, aby  stać się zdrowymi i dobrze odżywionymi. Tylko upewnij się, że nie zwiążesz włosów zbyt mocno, ponieważ będzie to ciągnąć tylko u nasady i powodować łamanie włosów podczas skręcania i obracania się we śnie. I zawsze śpij na jedwabnej poszewce na poduszkę, są one delikatniejsze dla twoich włosów niż bawełniane poszewki.
 9. Twoje włosy przestają rosnąć po pewnym czasie,
  gdy osiągną pełną potencjalną długość, mówią, że po pewnym momencie włosy przestają rosnąć. W rzeczywistości, jeśli odpowiednio zadbasz o swoje włosy, przestrzegając jednych z najlepszych naturalnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów i stosując zbilansowaną dietę, twoje włosy mogą rosnąć tak, jak chcesz. Twoja dieta wpływa na większość zdrowia twoich włosów, więc pamiętaj, aby jeść dużo produktów bogatych w składniki odżywcze, unikać przetworzonej żywności i spożywać wystarczającą ilość białka. Jeśli jednak masz  rozdwojone  końcówki na końcach, twoje włosy na pewno nie będą rosły.
 10. Stres powoduje, że
  babcie i matki odrastają siwe włosy i obie przekazują w rodzinie pewne mity, w które zaczyna wierzyć wiele kobiet z młodszych pokoleń. Jednym z tych mitów jest to, że siwe włosy są spowodowane stresem. Ten mit dotyczący włosów jest przecież tylko kolejnym mitem, ponieważ w rzeczywistości siwe włosy są spowodowane wpływem genetycznym. Badania wykazały, że stres może wpływać na geny, ale prawda jest taka, że ​​zmiana genów zajmie tak dużo czasu, że ma to wpływ na szybkość farbowania włosów. Dlatego nigdy nie wierz, że stres ma coś wspólnego z siwieniem włosów. Bardziej chodzi o budowę genetyczną i DNA niż cokolwiek innego.
 11. Wiązanie kucyka pomaga zredukować łupież
  Ten mit mówi, że jeśli zwiążesz włosy w koński ogon, zwiążesz je w kok lub ułożysz w inny sposób, będziesz w stanie usunąć łupież. Chociaż to wszystko są ładne wzory, prawda jest taka, że ​​nic nie robią na łupież! Ta metoda ukryje ewentualne płatki, ale od teraz musisz dbać o  włosy i pozbyć się tych irytujących płatków odpowiednim produktem.
 12. 12. Zimna woda odżywia włosy
  i uważa się, że jest to powszechne przekonanie wielu fryzjerów, ale w rzeczywistości jest to tylko mit, więc panie nie zamrażają się. Zimna woda nie sprawi, że twoje włosy będą lepsze niż są. Jednak ekstremalne ciepło, czy to z wody, suszarki do włosów, czy nawet ze słońca, może uszkodzić twoje włosy. Jeśli myślisz o tym praktycznie, zimna woda nie wypłukuje produktów z włosów tak skutecznie, jak letnia woda, ani nie sprawia, że ​​włosy stają się zdrowsze i bardziej lśniące. Chociaż zimna woda może tymczasowo sprawić, że włosy będą bardziej lśniące, letnia woda może przyspieszyć wzrost włosów, stymulując mieszki włosowe na głowie.

Popularność tych mitów jest niesamowita, a przekonanie, że miliony ludzi w nie wierzą, wydaje się nierealne. Mamy nadzieję, że te najlepsze wskazówki dotyczące naturalnego piękna sprawią, że nie uwierzysz w te mity. Czy są jakieś mity, w które byłeś zaskoczony? Nie zapomnij podzielić się z nami w sekcji komentarzy poniżej. Ucz się więcej

Related Articles

コメントを残す

メールアドレスが公開されることはありません。 が付いている欄は必須項目です

Back to top button